top of page

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - dn. 26 MAJA 2024 R.

1. Dziś Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia. Warto wyrazić im naszą wdzięczność poprzez dobre słowo, kwiaty i modlitwę.


2. Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.


3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej.


4. We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.


5. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do wykorzystania podczas procesji Bożego Ciała. Bielanki i dziewczynki pierwszokomunijne zapraszamy na próbę w środę po mszy św. wieczornej.


6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszym kościele msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Po mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy sfinansowanych i przygotowanych przez mieszkańców Wieliszewa wraz ze strażakami, Komornicy, Łajsk i Michałowa-Reginowa. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów i bielanki. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i wykonawców ołtarzy oraz ich rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.


7. Trasa procesji, tak jak w roku ubiegłym, przebiegać będzie ulicami: Modlińską, Niepodległości, Spacerową i wzdłuż jeziora ulicą Świętojańską. Prosimy o przystrojenie domów na trasie procesji. Udział w procesji eucharystycznej jest naszym zamanifestowaniem wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Za pobożny udział w procesji Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.


8. Od piątku przez tydzień przed mszą św. wieczorną nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po mszy św. nabożeństwo i procesja eucharystyczna.


9. Ks. Biskup ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele. Osoby, które pragną z niej skorzystać zobowiązane są do zrealizowania czynu pokutnego o charakterze duchowym lub materialnym i ofiarowania go w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.


10. Od soboty rozpoczniemy odprawianie nabożeństw czerwcowych. Podczas modlitwy czytać będziemy fragmenty książki Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej „Do moich dzieci dużych i małych”.


11. W sobotę rano nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z Komunią Św.


12. W sobotę 1 czerwca Kapłański Klub Motocyklowy God’s Guards wraz z innymi klubami motocyklowymi po raz 16. organizuje akcję zbiórki krwi Motoserce. Impreza odbywać się będzie w Warszawie w Parku Bródnowskim. Zbiórka krwi w godz. 8:00 – 15:00. Akcji towarzyszyć będą koncerty, konkursy i zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wspólny wyjazd motocyklami z naszego parkingu o godz. 9:00.


13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie procesji po mszy św. o godz. 12:00. Nieszpory, nabożeństwo i procesja eucharystyczna o godz. 17:00.


14. Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczymy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.


15. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęło kilka znacznych ofiarna cele inwestycyjne i malowanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.


16. Organizujemy pielgrzymkę do Kodnia i okolic w sobotę 8 czerwca. Wyjazd z naszego parkingu o godz. 7:00. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Ks. Mariusz.


17. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Macierzyństwo wpisane w kobiecość” – o roli matki opowiada dr hab. Iwona Zielonka, specjalista nauk o rodzinie.

Comments


bottom of page